X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

02 października 2020 r. już po raz dziesiąty na świecie, a w naszej szkole  po raz ósmy, obchodziliśmy święto tabliczki mnożenia, podczas którego MŁODSI SPRAWDZAJĄ, CZY STARSI TABLICZKĘ ZNAJĄ.

28 września odbył się konkurs „Mnożenie na ekranie”, do którego przystąpiło 49 uczniów z klas IV – VIII. Najlepszy wynik – 1202 punkty uzyskała Wiktoria Górniak z klasy VII. W klasie czwartej najlepszy wynik uzyskał Wiktor Piasek (837 p.), w klasie piątej Filip Podgórczyk (915 p.), w klasie VI a Szymon Usarek ( 1087 p.), w klasie ósmej Iga Drabik ( 1173 p.).

W konkursie plastycznym na najciekawszy plakat promujący X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia pierwsze miejsce zajęła Malwina Kurkowska  z kasy VI a.

02.10..2020 r. ze względu na sytuację epidemiczną zostały przeprowadzone tylko egzaminy pisemne ze znajomości tabliczki mnożenia. Chętni uczniowie przeprowadzili egzaminy ustne wśród swoich najbliższych w domach.

Na zajęciach wychowania fizycznego zostały przeprowadzone gry - konkursy:

• Piłkarz Matematyk  – pierwsze  miejsce zajął   Igor Wiśniewski z  klasy  VIII, drugie  Eryk Chmiel  (klasa VII), a trzecie Michał Klimek z klasy VII.
  • Królowa Skakanki – pierwsze miejsce zajęła Hania Drapała  (klasa VII),  drugie Wiktoria Górniak (klasa VII), a trzecie Nikola Terelak (klasa VII).

Doskonałą znajomością tabliczki mnożenia wykazało się 99 uczniów naszej szkoły z klas III – VIII i 43 dorosłych – rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły. Wszyscy, którzy zdali egzamin otrzymali legitymacje  MT EXPERT.

Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, więc w przyszłym roku znów zmierzymy się z tabliczką mnożenia!

Organizator X Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

Beata Wabińska