IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

04 października 2019 r. już po raz dziewiąty na świecie, a w naszej szkole  po raz siódmy, obchodziliśmy święto tabliczki mnożenia, podczas którego MŁODSI SPRAWDZAJĄ, CZY STARSI TABLICZKĘ ZNAJĄ.

Już od 30 września uczniowie powtarzali tabliczkę mnożenia – układali puzzle, domina, rozwiązywali zagadki matematyczne, bawili się i grali w gry utrwalające tabliczkę. Do akcji włączyli się również rodzice i razem z dziećmi przygotowywali plakaty promujące ten dzień.

02 października odbył się konkurs „Mnożenie na ekranie”, do którego przystąpiło 62 uczniów z klas IV – VIII. Najlepszy wynik – 1028 punktów uzyskał Jakub Kwaśniewski z klasy VIII.

W konkursie plastycznym na najciekawszy plakat promujący IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia pierwsze miejsce zajęła Natalia Bobowska  z kasy VI.

04.10..2019 r. zostały przeprowadzone egzaminy pisemne i ustne ze znajomości tabliczki mnożenia. Komisje egzaminacyjne dyżurowały na przerwach i wtedy chętni uczniowie oraz osoby dorosłe zdawały egzaminy ustne.

Na zajęciach wychowania fizycznego zostały przeprowadzone gry - konkursy:

• Piłkarz Matematyk  – pierwsze  miejsce zajął   Remik Kurzyk  z  klasy  VIII, drugie  Karol Olejniczak  (klasa VI), a trzecie Krystian Aściukiewicz z klasy VIII.

• Królowa Skakanki – pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Terelak (klasa VIII),  drugie Alicja Kwiatkowska (klasa VIII), a trzecie Wiktoria Gusta (klasa V a).

Doskonałą znajomością tabliczki mnożenia wykazało się 92 uczniów naszej szkoły i aż 47 dorosłych – rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły. Wszyscy, którzy zdali egzamin otrzymali legitymacje  MT EXPERT oraz drobne upominki.

Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, więc w przyszłym roku znów zmierzymy się z tabliczką mnożenia!

Organizator IX Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

Beata Wabińska