Jesteś tu: » Strona startowa » WYDARZENIA
  • Unihokej - chłopców

Dnia 18 listopada 2017 r. w hali sportowej w Kozielicach odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szkół Podstawowych w unihokeju chłopców.

Chłopcy z SP Żabów zajęli w tych zawodach II miejsce, po jedynej porażce z Kłodzinem 1:2.

Wyniki (Gr.I):

- Kłodzino

Lipiany

Skład drużyny:

Remik Kurzyk – Alan Ksel, Mikołaj Prodan, Filip Nowak, Krystian Aściukiewicz, Mateusz Sykuła, Szymon Krupiński

Opiekun
mgr Cezary Siepka

• Unihokej - dziewcząt

Dnia 17 listopada 2017 r. w hali sportowej w Kozielicach odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szkół Podstawowych w unihokeju dziewcząt.

Dziewczęta z SP Żabów po dwóch remisach nie weszły do meczy finałowych tylko gorszym bilansem bramkowym.

Wyniki (Gr. III):

- Pyrzyce z OI

Mielęcin

- Pyrzyce z OI

- Mielęcin

Tabela:

bramki

1. Mielęcin

2. Żabów

Pyrzyce z OI

Skład drużyny:

Alicja Kwiatkowska – Julia Marszałek, Patrycja Małolepsza, Wiktoria Terelak, Marlena Sobolewska, Anastazja Bystrzak, Karina Marszałek, Sandra Badowska, Wiktoria Kantarek

Opiekun
mgr Cezary Siepka

• Kraina Zdrowego Żywienia
„Kraina Zdrowego Żywienia” w Szkole Podstawowej w Żabowie

W minionym tygodniu, tj. 13-17.11.2017 r., w klasach 0-III Szkoły Podstawowej w Żabowie odbyła
się akcja prozdrowotna pod nazwą „W krainie zdrowego żywienia”.

Uczniowie codziennie odkrywali tajniki prawidłowego odżywiania się
- samodzielnie tworzyli piramidy zdrowego żywienia,
wykonywali plakaty propagujące zdrowy tryb życia.
   Szczególnym zainteresowaniem i entuzjazmem cieszył się
konkurs „Mistrz smaku”, w którym uczestnicy z zamkniętymi oczami
odgadywali smaki zdrowych produktów. Dwie uczestniczki rozpoznały rekordową liczbę
produktów, bo aż 14!
   Ponadto każda klasa 0-III przygotowywała pyszne soki, sałatki, surówki,
kanapki, które później w mgnieniu oka znikały z talerzy. Mali uczniowie mieli również okazję
obejrzeć film edukacyjny oraz porozmawiać z panią pielęgniarką na temat prawidłowych nawyków
żywieniowych. W świetlicy szkolnej został założony mini „ogródek zielarski”, a w klasach
uczniowie posiali rzeżuchę.
   Nawet uczniowie starszych klas postanowili przyłączyć się do młodszych kolegów.
Na zajęciach technicznych z p.W. Satorą wykonywali soki warzywno - owocowe,
a na zajęciach świetlicowych pisali rymowane wierszyki zachęcające do zdrowego odżywiania.

To nie koniec działań prozdrowotnych, ponieważ przez cały rok szkolny klasy młodsze
biorą udział w programie edukacyjnym „Dobrze jemy ze szkołą na widelcu”, który jest realizowany
we współpracy z Fundacją „Szkoła na widelcu”. Od tej pory rodzice mogą uczyć się od swoich
dzieci, jak prawidłowo komponować posiłki.
Koordynatorzy akcji:
Joanna Białek
Karolina Ręk
Witold Satora
Nauczycielki klas 0-III
  • Święto Niepodległości'2017

Sprawozdanie z apelu z okazji Święta Niepodległości

„ Pamiętajmy o poległych za wolność naszej Ojczyzny”

Dnia 10 listopada 2017 r. obył się w naszej szkole apel z okazji święta 11 listopada.

W tym roku obchodzimy 99 rocznicę odzyskania przez Polskę wolności (11 listopada 1918 r.).

Program przygotowali uczniowie z klasy VIIb pod kierunkiem Doroty Tujek. W apelu wzięli udział wszyscy uczniowie szkoły z klas 0-VII.

Uczniowie klasy VIIb przedstawili swój patriotyzm i miłość do Ojczyzny w inny sposób niż zazwyczaj. Dominował hip-hop.

Po krótkim rysie historycznym, uczennice: Kasia, Roksana, Martyna i Oliwia zatańczyły i zaśpiewały utwór hip-hopu pt. „ Mam biało-czerwone serce”

Aby podkreślić fakt, że każdy Polak w rocznice odzyskania niepodległości powinien pamiętać o wszystkich poległych za naszą wolność, zapalono świeczki i przy patriotycznej muzyce hip-hopu uczczono ich pamięć.

Na koniec apelu odśpiewano hymn państwowy.

Ośmioro uczniów z klas IV-VII a, mogło sprawdzić swoją wiedzę o Święcie Niepodległości w czasie przeprowadzonego quizu. Musieli odpowiedzieć na 5 pytań.

1.Wymień trzech zaborców Polski (Prusy, Rosja, Austria)

2.Po ilu latach Polska odzyskała niepodległość ? (123 latach)

3.Wymień trzy powstania, które przyczyniły się do odzyskania przez Polskę niepodległości.

(Powstanie Kościuszkowskie, Listopadowe , Styczniowe)

4.Podaj dzień, miesiąc, rok kiedy Polska odzyskała niepodległość (11 listopada 1918 r.)

5. Podaj nazwisko marszałka Polski. (JÓZEF PIŁSUDSKI)

Maksymalną liczbę punktów zdobył Mateusz Skiba z klasy VIIa (nagroda : słodki batonik i piątka z historii). Gratulacje.

Młodzież szkolna w ciszy i dużym zainteresowaniem obejrzała przedstawienie.

• Król maty'2017

Dnia 9 listopada 2017 r. w hali OSiR w Pyrzycach odbyły się XII Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Pyrzyc w sumo „O Króla Maty”.

SP Żabów w klasyfikacji drużynowej zajęła VI miejsce. Indywidualnie zdobyliśmy cztery medale, w tym:

1 złoty

Aleksander  Laskowski

2 srebrne

Mateusz Sykuła

Jakub Woliński

1 brązowy

Roksana Ciućka,

która pokonała w walce o brąz Otylię Kasprzak. W walkach o brąz brali udział także: Sandra Badowska, Anastazja Bystrzak i Karol Tomaszewski.

Skład drużyny:

Dziewczęta: Ewa Olejniczak, Amelia Sykuła, Maja Kokoszyńska, Wiktoria Szram, Sandra Badowska, Maja Ziomek, Anastazja Bystrzak, Wiktoria Górniak, Julia Rutkowska, Anna Trusewicz, Otylia Kasprzak, Roksana Ciućka, Katarzyna Kryszkiewicz.

Chłopcy: Szymon Usarek, Mateusz Sykuła, Adam Grabowski, Wiktor Prokurat, Igor Wiśniewski, Mateusz Skiba, Karol Tomaszewski, Łukasz Podraska, Mikołaj Prodan, Aleksander Laskowski, Alan Ksel, Jakub Woliński.

opiekunowie

Beata Wójcik