Jesteś tu: » Strona startowa » WYDARZENIA
  • Bal karnawałowy

BAL KARNAWAŁOWY

10 lutego 2017r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy.

Był to dzień niecierpliwie oczekiwany przez dzieci klas 0 - III. Tego dnia świetlica zamieniła się w salę balową, którą  przyozdobiły balony.  Dzieci przebrane w kolorowe stroje, wcieliły się w bohaterów znanych bajek i filmów. Wszyscy przy dźwiękach muzyki bawili się wyśmienicie!

W czasie przerwy dzieci miały czas na  poczęstunek.

Odbyły się również wybory króla i królowej balu.

Królową okazała się Lena Skórczyńska z klasy II b,

królem Michał Klimek z klasy III a.

Teraz  wszyscy możemy już odpocząć na feriach.

wychowawcy klas 0-III

• Wycieczka do teatru

WYCIECZKA DO TEATRU

MŁODSZYCH KLAS

31 stycznia2017r. klasy 0-III były na wycieczce w Stargardzie. Miały okazję obejrzeć w teatrze spektakl pt.,, Polak mały”.

Aktorzy w barwnej scenografii i strojach przybliżyli  historię Polski. Dzieciom przypomniane zostały legendy związane z powstaniem państwa polskiego. Wszystkim podobały się piosenki wykonywane na scenie.

W doskonałych humorach i nieco głodni - klasy wróciły do szkoły.

Wychowawcy klas 0-III

• Dzień Babci i Dziadka'2017

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Na takie właśnie doznania zaprosiły swoich dziadków i babcie klasy trzecie 23 stycznia 2017r.

W świetlicy dzieci wraz ze swoimi wychowawczyniami  przedstawiły program artystyczny. W większości były to wzruszające wiersze, tańce i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem.

W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Frekwencja  dopisała.

Rodzice przygotowali   dla wszystkich poczęstunek w postaci ciasta, kawy, herbaty. Zaproszeni goście obdarowani zostali upominkami, przygotowanymi własnoręcznie przez klasy. Babcie, dziadkowie i przybyli rodzice mogli również zobaczyć, jak zmieniły się dzieci, począwszy od klasy pierwszej-obejrzeli  prezentację zdjęć, dzięki zestawowi multimedialnemu pozyskanemu w projekcie Fabryka Dobrego Czasu.

Atmosfera tej uroczystości była wspaniała, podziękowaniom ze strony gości nie było końca. Klasy trzecie poczuły się prawdziwymi gospodarzami, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie.

Wychowawcy klas trzecich

• Jasełka'2016

JASEŁKA22 grudnia

Już tradycyjnie w ostatnim dniu przed przerwą świąteczną uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunkami, panią Bernardetą Chwesiuk i Elżbietą Kopeć przygotowali dla wszystkich jasełka. Zgromadzeni rodzice, nauczyciele, księża i uczniowie obejrzeli historię narodzin Zbawiciela. Zobaczyliśmy więc Józefa, Maryję, trzech króli, pastuszków. Z nieba zstąpili aniołowie, którzy musieli jak zwykle stoczyć walkę z diabełkami. Uczniowie popisywali się niezłą grą aktorską, pięknym śpiewem i grą na instrumentach.

Za duży wkład pracy podziękował im pan dyrektor Mirosław Staciwa, a na koniec wszyscy odśpiewali piękną kolędę „Wśród nocnej ciszy”.

• Matematyka - Lubię to!

12 grudnia 2016 r. odbyło się podsumowanie ogólnopolskiego konkursu matematyczno – plastycznego „Matematyka – Lubię to!”.

W grupie uczniów młodszych najciekawszą pracę wykonała Klaudia Prodan z klasy II a. W klasach IV – VI zwyciężyła Julia Marszałek z klasy VI a.

Obie prace zostały zakwalifikowane do następnego etapu konkursu i przesłane do Wrocławia.

Koordynator konkursu:  Beata Wabińska