Jesteś tu: » Strona startowa » WYDARZENIA
  • Taką zakładkę chciałbym mieć
6 marca 2018 r. Komisja, w składzie Daria Subocz (klasa V), Alan Ksel (klasa VI), Ilona Krupińska
(klasa VIIa), pani Grażyna Wybraniec oraz pani Karolina Ręk, oceniła prace, które wpłynęły na
konkurs „Taką zakładkę chciałbym mieć”.
Do konkursu przystąpiło kilkanaścioro uczestników.
Zakładki były wykonane różnymi technikami. Prace odznaczała staranność i oryginalność.

Laureatkami konkursu zostały:
Klaudia Prodan (klasa IIIa) - I miejsce
Amelia Marszałek (klasa I) - II miejsce
Wiktoria Gusta (klasa IIIa) - III miejsce

Wyróżnienia zdobyły:
Malwina Kurkowska (klasa IIIa)
Ewa Olejniczak (klasa IIIa)
Amelia Sykuła (klasa IIIa)

21 marca 2018 r. zostały wręczone nagrody i pamiątkowe dyplomy.
Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy.
Organizatorzy:
Grażyna Wybraniec
Karolina Ręk
  • Rajd - Powitanie Wiosny

17 marca 2018 r. w naszej szkole odbył się finał kolejnego rajdu miłośników turystyki

W rajdzie wzięło udział 10 kół : Szkoła Podstawowa w Brzesku,  Szkoła Podstawowa w Mielęcinie,  Zespół Szkół w Lipianach, Szkoła Podstawowa w Żabowie, Szkoła Podstawowa  w Pyrzycach, Szkoła Podstawowa  z OI w Pyrzycach, Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Pyrzycach, OREW Nowielin, WTZ Nowielin, DS Mielęcin – około 100 uczestników wraz z opiekunami.

Celem rajdu była integracja uczniów z różnych szkół, poznanie walorów przyrodniczych najbliższego środowiska, poznanie tradycji związanych z powitaniem wiosny.

Uczniowie docierali na metę rajdu do szkoły w Żabowie około godziny 11.00 pieszo lub rowerami, ale także samochodami, gdyż pogoda w tym dniu była wprawdzie słoneczna, ale mroźna, z silnym wiatrem. Pokonali od 1 do 20 km trasy, którą sami wcześniej przygotowali i zaplanowali.

Na miejscu wszyscy otrzymali turystyczny posiłek: ciepły kompot z jabłek, domowej roboty ciasto, kiełbaskę z grilla.

Podczas imprezy członkowie kół wzięli udział w konkursie wiedzowym ,,Pierwszy dzień wiosny”. Zorganizowano również konkursy grupowe i indywidualne: Oznaki wiosny, Kolorowe obrusy, Puzzle wiosenne, Konkurs zręczności, Przeciąganie liny, Karaoke i Turniej piłki nożnej. Każdy z konkursów był nagrodzony drobnymi upominkami i dyplomami.

Na zakończenie rajdu wszystkie grupy z rąk Pani Burmistrz  Marzeny Podzińskiej, Pana Dyrektora Mirosława Staciwy  odebrały pamiątkowe dyplomy aktywnego uczestnictwa w rajdzie oraz wielkanocne słodkości.

Sponsorzy: Przemysław Momot – centralna Kuchnia Stargard, pracownicy SP Żabów, rodzice

• I Powiatowy Konkurs Matematyczny

17 marca 2018 r. odbył się I Powiatowy Konkurs Matematyczny Powiatu Pyrzyckiego, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przedszkolnymi im. K. Makuszyńskiego w Lipianach.

Konkurs został zorganizowany z myślą o uczniach zdolnych, wykazujących szczególne zainteresowania matematyką i skierowany do uczniów klas 7 szkół podstawowych oraz gimnazjów z terenu powiatu pyrzyckiego.

Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów z klas siódmych – Mateusz Skiba i Dawid Sarzała z klasy 7a oraz Kasia Kryszkiewicz i Jakub Woliński z klasy 7b.

Zestaw zadań konkursowych zawierał 20 zadań zamkniętych oraz 3 otwarte. Na rozwiązanie tych zadań uczniowie mięli 90 minut.

W kategorii klas siódmych rywalizowało 35 uczniów z 11 szkół, a nasz uczeń, Jakub Woliński, zajął I miejsce. Miejsce II zajął również uczeń naszej szkoły – Mateusz Skiba.

GALERIA

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i gratulujemy oraz życzymy sukcesów!!!

Beata Wabińska

• Tablica - Lubię matematykę

W piątek 16 marca 2018 roku na szkolnym korytarzu udostępniono uczniom nową tablicę, i to nie interaktywną, tylko zwykłą na której można pisać kredą.

Hasło przewodnie: „Lubię matematykę”. Wszyscy uczniowie zebrani na pierwszym piętrze chcieli wyrazić w sposób namacalny „uwielbienie” do tego przedmiotu.

W mgnieniu oka tablica pokryła się rysunkami, napisami i działaniami matematycznymi, każdy chciał dodać coś od siebie.

Od poniedziałku już nie będzie tak „różowo”, ponieważ na tablicy pojawią się zadania, które trzeba będzie rozwiązać.

Mamy nadzieję , że taka forma pracy zachęci uczniów do działania i rozwinie sprawność rachunkową.

• Kangur 2018

MIĘDZYNARODOWY KONKURS MATEMATYCZNY KANGUR

Inicjatorem Międzynarodowego Konkursu  KANGUR  MATEMATYCZNY  jest stowarzyszenie Kangourou Sans Frontieres z siedzibą w Paryżu. W Polsce organizatorem konkursu jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych z siedzibą w Toruniu przeprowadzające konkurs pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Konkurs ma charakter jednorazowego testu i przeprowadzony został 15 marca 2018 r.  jednocześnie we wszystkich uczestniczących w nim krajach.

W naszej szkole w konkursie Kangur wzięło udział dwunastu uczniów z klas III – VII.

Beata Wabińska