Jesteś tu: » Strona startowa » WYDARZENIA
  • Mini piłka nożna chłopców

Chłopcy SP Żabów Wicemistrzem Powiatu w mini piłce nożnej

Dnia 16 maja 2017 r. na stadionie OSiR w Pyrzycach odbyły się mistrzostwa w mini piłce nożnej chłopców, w których wzięły udział wszystkie szkoły podstawowe z powiatu pyrzyckiego.

Nasi chłopcy po wygraniu grupy bez straty gola dotarli do ścisłego finału.

Po zwycięstwie z Bielicami 2:1, niestety przegraliśmy z Lipianami 1:3 i to Lipiany zostały mistrzem. Wygrali z Bielicami 5:1.

Skład drużyny:

Kurzyk Remik – Aściukiewicz Krystian, Podraska Łukasz, Skiba Mateusz, Tomaszewski Karol, Wsolak Igor, Sykuła Mateusz, Nowak Filip, Woliński Jakub, Nowak Oliwier.

Wyniki:

Grupa I

-Warnice

-Brzesko

Brzesko

Brzesko

-Warnice

Warnice

Finały

Lipiany

-Bielice

-Bielice

2:1 /Nowak Filip, Tomaszewski Karol/

-Lipiany

1:3  /Tomaszewski Karol/

opiekun

mgr Cezary Siepka

• Wieczornica poświęcona Janowi Pawłowi II

Dnia 10 maja 2017 roku odbyła się w naszej szkole wieczornica poświęcona wybitnemu Polakowi Janowi Pawłowi II.

Uroczystość przygotowaną przez uczniów naszej szkoły pod opieką pani Bernardetty Chwesiuk zaszczycili swoją obecnością: burmistrz Pyrzyc pani Marzena Podzińska, ksiądz Władysław Kanturski, dyrektor szkoły pan Mirosław Staciwa, licznie przybyli rodzice, uczniowie i mieszkańcy okolicznych miejscowości.

Młodzież zaprezentowała nam życiorys wielkiego Polaka, wiersze i piosenki poświęcone jego życiu i działalności. Wyjątkowej atmosfery wieczornicy nadawała niezwykle barwna i przejmująca prezentacja multimedialna, której realizacją zajęła się pani B. Chwesiuk przy współpracy pani Karoliny Ręk.

Przybyli na uroczystość goście gromkimi brawami nagrodzili występujących artystów. Po części artystycznej zaproszono przybyłych na skromny poczęstunek. Kawę i ciasto pomogli przygotować rodzice i nauczyciele. Wszystkim, którzy pomogli w realizacji wieczornicy, serdecznie dziękujemy.

• Mini piłka nożna dziewcząt

Dnia 10 maja 2017 r. na stadionie OSiR w Pyrzycach odbyły się Mistrzostwa Powiatu w mini piłce nożnej dziewcząt.

Zwyciężył zespół SP Żabów  pokonując :

SP Kłodzino   1:0 /bramka-M.Mika/
             ZS Lipiany     4:0 /bramki-M.Mika-2,K.Kryszkiewicz, I.Krupińska/

oraz w finale:
             SP Brzesko  1:0 /gol samobójczy/

Czekają nas zawody regionalne !

Skład drużyny:

Ciućka Roksana – Olejniczak Martyna, Sobolewska Marlena, Mika Marika, Kryszkiewicz Katarzyna, Krupińska Ilona, Bystrzak Anastazja, Badowska Sandra, Kwiatkowska Alicja, Małolepsza Patrycja.

opiekun

mgr Cezary Siepka

• Turniej BRD'2017

Dnia 9 maja 2017 r. w Publicznym Gimnazjum w Pyrzycach odbyły się Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, w których drużyna naszej szkoły w składzie: Iga Drabik, Patrycja Małolepsza, Mateusz Skiba i Jakub Woliński zajęła III miejsce zdobywając cenny puchar w rywalizacji szkół podstawowych.

Indywidualnie III miejsce i nagrodę – kask rowerowy oraz rower (ufundowany przez Panią Burmistrz Marzenę Podzińską dla najlepszego zawodnika z Gminy Pyrzyce) otrzymał Jakub Woliński, poza tym każdy z uczestników otrzymał gadżet z wyposażenia rowerowego.

Opiekun - Witold Satora

• 46 Biegi Gryfitów

Dnia 28 kwietnia 2017 r. na stadionie OSiR w Pyrzycach odbyły się 46 Biegi Gryfitów.

Znakomicie spisali się nasi finaliści drużynowych biegów przełajowych, tj. Szymon Krupiński (rocznik 2006) i Łukasz Podraska (rocznik 2004) zwyciężając swoje biegi ze zdecydowaną przewagą.

Super też spisał się Mateusz Skiba (rocznik 2004), który rzutem na taśmę zdobył III miejsce wyprzedzając kolegę z Kozielic – Jakuba Pawłowskiego.

W grupie chłopców rocznik 2006-2007 V miejsce zdobył Igor Wiśniewski.

W gronie najmłodszych najlepiej spisał się Gracjan Klimek zdobywając II miejsce.

Wśród dziewcząt IV miejsce zajęła Amelia Sykuła, a V miejsce Wiktoria Szram (córka słynnej Andzi z lat sukcesów SP Żabów w biegach).

Wszyscy, którzy ukończyli bieg otrzymali pamiątkowe medale oraz poczęstunek w postaci pączka i kubka gorącej herbaty.

Dodatkowo nasza szkoła za liczny udział otrzymała voucher na warsztaty z lepienia w glinie, który poprowadzi Pani Natalia Przybyłowicz z Glinianego Konika w Żukowie.

Wróciliśmy do Żabowa zdrowi i zadowoleni.

Opiekunowie:

Mirosława Kowalczyk