WYDARZENIA

Jesteś tu: » Strona startowa » WYDARZENIA
  • Drużynowe biegi przełajowe

Dnia 11 kwietnia 2017 r. w Warnicach odbyły się mistrzostwa powiatu w biegach przełajowych. Świetnie spisali się chłopcy z klasy czwartej, którzy zdobywając 36 punktów zajęli I miejsce drużynowo.

 

W kategorii indywidualnej Szymon Krupiński został mistrzem powiatu zdobywając złoty medal.

 

Drużyna chłopców kl. IV  (na 40 zawodników):

  1 miejsce

Szymon Krupiński

14 punktów

  4 miejsce

Filip Nowak

  9 punktów

  5 miejsce

Igor Wiśniewski

  8 punktów

10 miejsce

Mateusz Korniewicz

  5 punktów

 

W grupie starszej znakomicie wypadł Łukasz Podraska zdobywając brązowy medal, a drużynowo także III miejsce z dorobkiem 20 punktów.

 

Drużyna chłopców kl. V-VI  (na 48 klasyfikowanych zawodników):

  3 miejsce

Łukasz Podraska

10 punktów

13 miejsce

Mateusz Sykuła

  4 punkty

15 miejsce

Mateusz Skiba

  4 punkty

22 miejsce

Krystian Aściukiewicz

  2 punkty

 

Dziewczęta w grupie młodszej zdobyły V miejsce z wynikiem 11 punktów (na 44 klasyfikowanych zawodniczek):

17 miejsce

Marta Rak

  3 punkty

19 miejsce

Maja Kokoszyńska

  3 punkty

20 miejsce

Wiktoria Górniak

  3 punkty

23 miejsce

Maja Ziomek

  2 punkty

 

Dziewczęta w grupie klas V-VI zajęły VII miejsce z dorobkiem 6 punktów (na 39 klasyfikowanych zawodniczek):

22 miejsce

Marlena Sobolewska

  2 punkty

23 miejsce

Anastazja Bystrzak

  2 punkty

29 miejsce

Katarzyna Kryszkiewicz

  1 punkt

37 miejsce

Sandra Badowska

  1 punkt

 

W sumie nasi chłopcy zdobyli 56 punktów i MISTRZOSTWO POWIATU


GRATULUJEMY!!!

opiekun Cezary Siepka

 

25 kwietnia chłopcy

wystąpią w drużynowych biegach przełajowych

w finale wojewódzkim w Gryfinie

  • Pierwszaków spotkanie wielkanocne

11 kwietnia 2017 r. odbyło się  klasowe  spotkanie wielkanocne  uczniów klasy pierwszej.


Dzieci wraz z rodzicami oraz wychowawczynią, p. Beatą Wabińską i p. Karoliną Ręk brały udział w zawodach sportowych na wesoło , ozdabiały pisanki i babeczki wielkanocne, poszukiwały ukrytych na dworze czekoladowych jajeczek. Wszyscy obejrzeli film o zwyczajach wielkanocnych w Polsce i na świecie, a potem sprawdzali swoją wiedzę rozwiązując zagadki związane ze Świętami Wielkiej Nocy.


Czas na wspólnej zabawie minął bardzo szybko. Wszyscy wracali do domów w wyśmienitych humorach.

  • Szkolne Biegi Przełajowe'2017

Dnia 3 kwietnia 2017 r. w biegach uczestniczyły klasy IV- VI:

 

Dziewczęta:


klasa

wynik

Chłopcy:

klasa

wynik

1. Marta Rak

IV

3,24

1. Łukasz Podraska

VI a

2,28

2. Katarzyna Kryszkiewicz

VI b

3,29

2. Aleksander Laskowski

VI a

2,37

3. Anastazja Bystrzak

V

3,33

3. Szymon Krupiński

IV

2,38

4. Sandra Badowska

V

3,37

4. Mateusz Skiba

VI a

2,41

5. Patrycja Małolepsza

V

3,40

    Mateusz Sykuła

V

2,41

6. Wiktoria Terelak

V

 

6. Mateusz Korniewicz

IV

2,55

7. Wiktoria Kantarek

V

 

7. Igor Wiśniewski

IV

2,59

8. Iga Drabik

IV

 

8. Oliwier Nowak

VI b

3,00

9. Nikola Sarzała

IV

 

9. Aleks Mika

IV

 

10. Otylia Kasprzak

IV

 

10. Alan Ksel

V

 

11. Daria Subocz

IV

 

11. Jakub Marszałek

IV

 

 

 

 

12. Jakub Woliński

VI b

 

 

 

 

13. Krystian Aściukiewicz

V

 

 

 

 

14. Filip Nowak

IV

 

 

 

 

15. Karol Tomaszewski

V

 

 

 

 

16. Bartłomiej Śrutowski

IV

 

 

 

 

17. Domink Gusta

IV

 

 

 

 

18. Karol Tychoniec

V

 

 

 

 

19. Wiktor Gawron

IV

 

 

 

 

20. Jakub Kwaśniewski

V

 

 

 

 

21. Remigiusz Kurzyk

V

 

 

 

 

22. Jakub Pacyna

IV

 

 

 

 

23. Adam Grabowski

VI a

 

 

 

 

24. Jan Usarek

IV

 

 

 

 

25. Wiktor Pacyna

IV

 

 

 

 

26. Marcin Mazurek

VI b

 

 

 

 

27. Paweł Poszwa

VI b

 

 

 

 

28. Krzysztof Szałecki

V

 

 

 

 

29. Kacper Gawron

IV

 

 

 

 

30. Wiktor Chmiel

V

 

 


A 4 kwietnia 2017 r. młodsi uczniowie naszej szkoły (klasy I-III):

 

klasa I:

  1. Arkadiusz Mika
  2. Amelia Aściukiewicz
  3. Adrian Miter
  4. Bartosz Piotrowski
  5. Jakub Zagórski
  6. Filip Podgórczyk
  7. Filip Piesik
  8. Nikola Rył
  9. Wiktoria Zduńczyk



klasa II:


Dziewczęta:

  1. Ewa Olejniczak
  2. Wiktoria Szram
  3. Oliwia Grzeszczak
  4. Ewelina Nowysz
  5. Amelia Sykuła
  6. Natalia Patla
  7. Julia Jantosz
  8. Wiktoria Gusta
  9. Malwina Kurkowska
  10. Paulina Dolak
  11. Patrycja Dolna
  12. Lena Skórczyńska
  13. Patrycja Żemło
  14. Gabriela Wojtczak



Chłopcy:

  1. Gracjan Klimek
  2. Jakub Wojciechowski
  3. Antoni Kuźmiński
  4. Oliwier Maziarz
  5. Kacper Zapart
  6. Aleksander Gębski
  7. Alan Eljasz
  8. Bartosz Stefański


klasa III:


Dziewczęta:

  1. Wiktoria Górniak
  2. Maja Ziomek
  3. Maja Kokoszyńska
  4. Hanna Drapała
  5. Nikola Terelak
  6. Anna Zduńczyk
  7. Emilia Patla
  8. Maria Czerniec
  9. Julia Rutkowska
  10. Emilia Przygoda
  11. Karolina Janczura
  12. Nikola Buszkiewicz
  13. Natalia Bobowska



Chłopcy:

  1. Eryk Chmiel
  2. Filip Konopacki
  3. Karol Olejniczak
  4. Igor Piotrowicz
  5. Bartosz Skulski
  6. Oliwier Panek
  7. Bartosz Jankiewicz
  8. Michał Klimek
  9. Sebastian Cieślak


  • Warsztaty z fantomem

Warsztaty z fantomem


21 marca 2017 r. w godzinach popołudniowych w SP Żabów odbyły się warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów i rodziców.


Pan Dariusz Szczerbiński w przystępny i ciekawy sposób przedstawił podstawowe zasady udzielania pomocy osobom poszkodowanym.

Najwięcej emocji wzbudziły praktyczne ćwiczenia z fantomem. Nawet najmłodsi próbowali wykonywać RKO z ogromnym sukcesem.


„Czym skorupka za młodu nasiąknie, …”

  • Wiosna w szkole

Wiosna w szkole


21 marca 2017 r. w SP Żabów uczniowie klas 0-III przywitali wiosnę na sportowo.

Każda klasa miała do wykonania szereg zadań sprawnościowych pod wiosennymi nazwami, np.

„Przyleciała jaskółeczka”, „Pobudka jeża”, „Sadzenie kwiatków”. Wszystkie drużyny sprostały konkurencjom.


Następnie w klasach uczniowie wykonywali portret Pani Wiosny. Zabawa była wspaniała.


Mamy nadzieję, że nasz wysiłek pomógł przegonić zimę i zrobić miejsce dla wiosny!