Jesteś tu: » Strona startowa » WYDARZENIA
  • Wycieczka klas młodszych do teatru

WYCIECZKA KLAS MŁODSZYCH DO TEATRU

9 października 2017 r. klasy 0-III były  w teatrze na przedstawieniu pt. ,,Ach, ta Pipi”.

Piękna scenografia, ujmująca gra aktorów i wesoła muzyka sprawiły, że najmłodsi uczniowie naszej szkoły doskonale się bawili.

Wszyscy byli zaskoczeni, kiedy przedstawienie dobiegło końca. Zadowoleni i nieco głodni wróciliśmy  do szkoły na zajęcia.

wychowawcy klas 0-III

• Sztafetowe biegi przełajowe - 04.10.2017

Dnia 4 października 2017 r. w Lipianach przy Domu Kultury i w otoczeniu jezior odbyły się mistrzostwa powiatu pyrzyckiego w sztafetowych biegach przełajowych.

Nadspodziewanie dobrze zaprezentowały się dziewczęta SP Żabów zajmując III miejsce na 12 startujących drużyn /ostatnio VII na 7/.

Chłopcy także zajęli III miejsce, ale liczyliśmy na więcej, tym bardziej, że w biegu zajmowaliśmy cały czas 2 miejsce. Dopiero w samej końcówce, tuż przed metą, wyprzedziły nas Bielice.

Skład dziewcząt:

Marlena Sobolewska, Maja Kokoszyńska, Marta Rak, Wiktoria Terelak, Sandra Badowska, Wiktoria Górniak, Wiktoria Kantarek, Maja Ziomek, Julia Marszałek, Patrycja Chwiluk oraz rezerwowa Nikola Terelak.

Skład chłopców:

Szymon Krupiński, Mateusz Korniewicz, Mateusz Sykuła, Igor Wiśniewski, Jakub Marszałek, Karol Olejniczak, Eryk Chmiel, Karol Tomaszewski, Filip Konopacki, Krystian Aściukiewicz oraz rezerwowy Mikołaj Prodan.

opiekun

38. Nowak Oliwier
  39. Tarka Gracjan
  40. Kozieł Kacper

• Kule Boule- 30.09.2017 r.

Dnia 30 września 2017 r. na stadionie OSiR w Pyrzycach odbyły się mistrzostwa powiatu pyrzyckiego w Kule Boule.

Naszą szkołę SP Żabów reprezentowały dwie drużyny:

Pierwsza z klas IV-VI w składzie: Iga Drabik, Agata Nizio i Filip Nowak, Krystian Aściukiewicz – zajęli III miejsce pokonując Mielęcin 17:13 /dziewczęta przegrały 5:12, a chłopcy wygrali 12:1).

Druga z klasy VII w składzie: Roksana Ciućka, Kasia Kryszkiewicz i Oliwier Nowak, Jakub Woliński – odpadli w grach grupowych zajmując odległe miejsce /należy podkreślić, że startowali z rówieśnikami i uczniami klas II i III gimnazjum/.

opiekun

mgr Cezary Siepka

VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

29 września 2017 r. już po raz siódmy, a w naszej szkole po raz piąty, obchodziliśmy święto tabliczki mnożenia.

Już od 25 września uczniowie powtarzali tabliczkę mnożenia – układali puzzle, domina, rozwiązywali zagadki matematyczne, bawili się i grali w gry utrwalające tabliczkę. Do akcji włączyli się również rodzice i razem z dziećmi przygotowywali plakaty promujące ten dzień.

29.09.2017 r. zostały przeprowadzone egzaminy pisemne i ustne ze znajomości tabliczki mnożenia. Komisje egzaminacyjne dyżurowały na przerwach i wtedy chętni uczniowie oraz osoby dorosłe zdawały egzaminy ustne.

Na zajęciach wychowania fizycznego zostały przeprowadzone gry - konkursy:

• Piłkarz Matematyk, w którym udział wzięło 47 uczniów. I miejsce zajął Jakub Woliński (42 punkty) z klasy VII b, II miejsce zdobywając po 39 punktów zajął: Jan Usarek (klasa V), III miejsce zdobywając 36 punktów, zajęli Olek Laskowski, Mateusz Skiba (klasa VII a) oraz Filip Konopacki z klasy IV.
  • Królowa Skakanki – wśród 35 uczennic I miejsce, zdobywając po 30 punktów, zajęły Wiktoria Terelak (klasa VI) oraz Julia Marszałek (klasa VIIa). Tylko jeden punkt mniej zdobyła Patrycja Małolepsza (klasa VI). III miejsce zajęła Marlena Sobolewska (klasa VII a) uzyskując 23 punkty.

Konkursy przeprowadził i sędziował Cezary Siepka

Doskonałą znajomością tabliczki mnożenia wykazało się 89 uczniów naszej szkoły i 54 osoby dorosłe – rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły. Wszyscy, którzy zdali egzamin otrzymali legitymacje MT EXPERT oraz drobne upominki.

Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, więc powtórzymy ją w przyszłym roku!

Organizator VII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

Beata Wabińska