Jesteś tu: » Strona startowa » WYDARZENIA
  • Dzień Przyjaciela Szkoły

Dobrych przyjaciół trudno znaleźć, a jeszcze trudniej zapomnieć”

John Green

18 grudnia 2018 r. w Szkole Podstawowej w Żabowie został zorganizowany Dzień Przyjaciela Szkoły.

Uczniowie pod kierunkiem pani Bernardety Chwesiuk przygotowali przedstawienie jasełkowe dla zaproszonych gości oraz całej lokalnej społeczności. Na zakończenie wspólnie śpiewaliśmy kolędy, a zaproszeni goście, w podziękowaniu za wsparcie, otrzymali drobne upominki wykonane przez uczniów klas czwartych.

Było nam bardzo miło, iż w tym wyjątkowym, świątecznym czasie nasi Przyjaciele zaszczycili nas swoją obecnością. Mamy nadzieję, że spotkamy się za rok.

Uczniowie i nauczyciele

Szkoły Podstawowej w Żabowie

• Piłka ręczna - chłopcy

Dnia 8 grudnia 2018 r. w hali sportowej w Kozielicach odbyły się mistrzostwa powiatu w piłce ręcznej chłopców rocznik 2006 i młodsi.

W rozgrywkach brało udział 6 drużyn i grano w systemie każdy z każdym. Po pięciu meczach okazało się, że najlepszą drużyną są chłopcy z Żabowa i oni zostali mistrzami powiatu.

Teraz czeka nas walka w rozgrywkach regionalnych.

Brawo chłopcy!!!

opiekun

Cezary Siepka

Skład drużyny:

Filip Nowak – Jakub Marszałek, Jan Usarek, Aleks Mika, Mateusz Korniewicz, Igor Wiśniewski, Eryk Chmiel oraz Kacper Kozieł i Jakub Pacyna.

Wyniki:

6.

0 pkt

• IV Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej

Dnia 5 grudnia 2018 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Żabowie odbył się IV Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej, który otworzyli wspólnie dyrektor PMOS Piotr Olech, dyrektor SP Żabów Mirosław Staciwa oraz prezes UKS Copernikus –Cezary Siepka. Tym razem w turnieju wzięli udział chłopcy urodzeni w roku 2008 i młodsi.

Na turniej przybyły drużyny ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Pyrzycach z opiekunem P. Olechem oraz trenerem D. Świergulem; ze SP z Brzeska z opiekunem W. Zalewskim; ze SP z Okunicy pod opieką rodziców oraz dwie drużyny z SP Żabów pod opieką C. Siepka.

Graliśmy systemem każdy z każdym. Zwyciężyła drużyna z Pyrzyc przed gospodarzem, czyli I drużyną SP Żabów. III miejsce zajęli chłopcy z Okunicy przed Brzeskiem i II drużyną z Żabowa.

Jednak zwycięzcami w tym turnieju byli wszyscy, bowiem każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal oraz coś słodkiego: świąteczną czekoladę i oranżadę oraz okazałe puchary. Dla wszystkich uczestników był też przygotowany poczęstunek (przez rodziców) w postaci ciasta i napojów. Zaproszeni goście mogli poczęstować się pyszną sałatką (A. Siepka) i skorzystać z ciepłych napojów.

Na końcu turnieju wykonaliśmy wspólne zdjęcie. Wszyscy byli bardzo zadowoleni i zapowiedzieli się na następny raz.

Wyniki turnieju:

SP z OI Pyrzyce, opiekun P. Olech, D. Świergul

SP Żabów, opiekun C. Siepka

SP Okunica, opiekun rodzice

IV miejsce

SP Brzesko, opiekun W. Zalewski

V miejsce

SP Żabów, opiekun C. Siepka

Organizatorzy:

Andżelika i Cezary Siepka

Ps.

Dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie; rodzicom za przygotowanie ciasta i oprawę; moim absolwentom za sędziowanie: Kacper, Kaziu i Kuluś. Do zobaczenia za rok!!!

• Konkurs plastyczny "Moja mała Ojczyzna"

Konkurs plastyczny „Moja mała Ojczyzna”

w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego

„Piękna Nasza Polska Cała”

9 listopada 2018r. rozstrzygnięto konkurs plastyczny

„Moja mała Ojczyzna”, przeznaczony dla uczniów klas 0-VIII

(w II kategoriach klas).

Celami konkursu było kształtowanie tożsamości i przynależności narodowej, pokazanie wyjątkowości naszego regionu, a także uczczenie 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości RP.

Laureatami konkursu zostali:

• w kategorii klas 0 - III

Szymon Kucybała (klasa 0) - I miejsce

Amelia Marszałek (klasa II) - II miejsce

Agata Bober (klasa III) - III miejsce

• w kategorii klas IV - VIII

Julia Jantosz (klasa IVa) - I miejsce

Ewelina Nowysz (klasa IVa) - II miejsce

Natalia Pasternak (klasa IVa) - III miejsce

Wyróżnienia zdobyły:

Antoni Białek (klasa 0)

Natasza Mikołajczak (klasa II)

Amelia Sykuła (klasa IVa)

Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki.

Wyróżnione prace można obejrzeć na korytarzu przy świetlicy szkolnej.

Wszystkim uczestnikom składamy serdeczne gratulacje i podziękowania za udział w konkursie.

• Pasowanie pierwszaków
PASOWANIE PIERWSZAKÓW

Tradycyjnie już 26 października  w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy pierwszej. Uroczystość zgromadziła wielu gości, rodziców, dziadków, grono pedagogiczne i społeczność uczniowską szkoły. Pierwszaki pięknie przebrane za Smerfy przedstawiły swój program artystyczny pt. „Pasowanie w Smerfowym Lesie” Dzieci  miały do wykonania kilka zadań. Wszystkie zadania  wykonały znakomicie, udowadniając tym samym, że zasługują na przyjęcie w poczet braci uczniowskiej.

Na koniec, już jako pełnoprawni uczniowie otrzymali  z rąk pana dyrektora  pamiątkowe dyplomy. Od rodziców książki i słodki upominek. Następnie była chwila na pamiątkowe zdjęcia . Uroczystość Pasowania zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.

Wychowawca E.Kołodziejczyk